Dane
Rejestr faktów
Każda liczba z publikacji ai-waw.com ma tu stały adres: wartość, jednostkę, okres, obszar, źródło pierwotne i gotowe cytowanie.
| Fakt | Opis | Wartość | Okres | Obszar | Źródło pierwotne |
|---|---|---|---|---|---|
PZNUE-S-MOSP-IM |
Przywóz spoza UE cynku w mosiądzu nieobrobionym i półwyrobach mosiężnych, UE-27 | 20,50 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-HANDEL-C C |
PZNUE-S-MOSW-EX |
Wywóz poza UE cynku w wyrobach mosiężnych i armaturze, UE-27 | 30,10 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-HANDEL-C C |
PZNUE-S-MOSW-IM |
Przywóz spoza UE cynku w wyrobach mosiężnych i armaturze, UE-27 | 48,30 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-HANDEL-C C |
PZNUE-S-MOSZ-EX |
Wywóz poza UE cynku w złomie mosiądzu i stopów miedzi, UE-27 | 92,60 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-HANDEL-C C |
PZNUE-S-MOSZ-IM |
Przywóz spoza UE cynku w złomie mosiądzu i stopów miedzi, UE-27 | 32 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-HANDEL-C C |
PZNUE-S-NIE-BGC |
Cynk do cynkowania jednostkowego, UE-27 | 342,5 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-SZACUNEK C |
PZNUE-S-NIE-CGC |
Cynk do cynkowania ciągłego, UE-27 | 522,9 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-SZACUNEK C |
PZNUE-S-NIE-EX |
Wywóz poza UE cynku i stopów nieobrobionych (CN 7901), UE-27 | 546,9 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-HANDEL-C C |
PZNUE-S-NIE-IM |
Przywóz spoza UE cynku i stopów nieobrobionych (CN 7901), UE-27 | 222,5 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-HANDEL-C C |
PZNUE-S-NIE-MOS |
Cynk do produkcji mosiądzu, UE-27 | 123,1 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-SZACUNEK C |
PZNUE-S-NIE-ODL |
Stopy cynku do odlewni ciśnieniowych, UE-27 | 210,7 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-SZACUNEK C |
PZNUE-S-NIE-WAL |
Cynk do walcowni (półwyroby), UE-27 | 178 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-SZACUNEK C |
PZNUE-S-NIE-ZAPAS |
Zmiana zapasów cynku i stopów nieobrobionych (dodatnia – przyrost), UE-27 | -6,70 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-SZACUNEK C |
PZNUE-S-NIE-ZWI |
Cynk do produkcji tlenku cynku, UE-27 | 96,90 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-SZACUNEK C |
PZNUE-S-ODL-PROD |
Cynk w odlewach ciśnieniowych ze stopów cynku (ZAMAK), UE-27 | 206,9 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-SZACUNEK C |
PZNUE-S-ODL-ZGAR |
Zgary z odlewania stopów cynku (do recyklingu), UE-27 | 3,80 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-SZACUNEK C |
PZNUE-S-POS-EX |
Wywóz poza UE cynku w wyrobach gotowych (opony, baterie, okucia, części pojazdów, AGD, meble), UE-27 | 85,80 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-HANDEL-C C |
PZNUE-S-POS-IM |
Przywóz spoza UE cynku w wyrobach gotowych (opony, baterie, okucia, części pojazdów, AGD, meble), UE-27 | 115,3 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-HANDEL-C C |
PZNUE-S-POZ-EX |
Wywóz poza UE popiołów, zgarów i pozostałości cynkowych (CN 2620 11, 2620 19), UE-27 (cynk) | 49,60 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-HANDEL-C C |
PZNUE-S-POZ-IM |
Przywóz spoza UE popiołów, zgarów i pozostałości cynkowych (CN 2620 11, 2620 19), UE-27 (cynk) | 145,3 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-HANDEL-C C |
PZNUE-S-PROSZ-EX |
Wywóz poza UE pyłu i proszków cynkowych (CN 7903), UE-27 (cynk) | 23,60 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-HANDEL-C C |
PZNUE-S-PROSZ-IM |
Przywóz spoza UE pyłu i proszków cynkowych (CN 7903), UE-27 (cynk) | 10,50 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-HANDEL-C C |
PZNUE-S-PROSZ-PROD |
Cynk w pyle i proszku cynkowym wytworzonym w UE, UE-27 | 127,9 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-SZACUNEK C |
PZNUE-S-PZN-EX |
Wywóz poza UE półwyrobów z cynku (CN 7904, 7905), UE-27 | 22,20 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-HANDEL-C C |
PZNUE-S-PZN-FAB |
Zużycie półwyrobów z cynku w UE (Zn), UE-27 | 160,2 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-SZACUNEK C |
PZNUE-S-PZN-IM |
Przywóz spoza UE półwyrobów z cynku (CN 7904, 7905), UE-27 | 9,70 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-HANDEL-C C |
PZNUE-S-STAL-EX |
Wywóz poza UE cynku w półwyrobach stalowych ocynkowanych, UE-27 | 80 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-HANDEL-C C |
PZNUE-S-STAL-FAB |
Zużycie stali ocynkowanej przez wytwórców w UE (Zn), UE-27 | 525,8 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-SZACUNEK C |
PZNUE-S-STAL-IM |
Przywóz spoza UE cynku w półwyrobach stalowych ocynkowanych, UE-27 | 154 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-HANDEL-C C |
PZNUE-S-STALW-EX |
Wywóz poza UE cynku w wyrobach stalowych z powłoką cynkową, UE-27 | 73,50 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-HANDEL-C C |
PZNUE-S-STALW-IM |
Przywóz spoza UE cynku w wyrobach stalowych z powłoką cynkową, UE-27 | 81,20 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-HANDEL-C C |
PZNUE-S-STZ-SALDO-EX |
Saldo cynku w handlu pozaunijnym złomem stalowym (wywóz − przywóz), UE-27 | 66,70 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-SZACUNEK C |
PZNUE-S-WAE-STRATA |
Cynk w żużlu przewałowym (strata pieców Waelza), UE-27 | 11,30 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-SZACUNEK C |
PZNUE-S-WAL-PROD |
Cynk w półwyrobach z cynku (blachy tytanowo-cynkowe, taśmy, drut, anody), UE-27 | 172,7 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-SZACUNEK C |
PZNUE-S-WAL-ZLOM |
Złom nowy z walcowni cynku sprzedany do recyklingu, UE-27 | 5,40 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-SZACUNEK C |
PZNUE-S-WYR-EX |
Wywóz poza UE pozostałych wyrobów z cynku (CN 7907), UE-27 | 10,10 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-HANDEL-C C |
PZNUE-S-WYR-IM |
Przywóz spoza UE pozostałych wyrobów z cynku (CN 7907), UE-27 | 16,50 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-HANDEL-C C |
PZNUE-S-ZLM-HUT |
Złom i pozostałości cynku do hut (Zn), UE-27 | 126,8 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-SZACUNEK C |
PZNUE-S-ZLM-PRZETOP |
Złom i zgary cynku przetopione lub rafinowane poza hutami na cynk i stopy, UE-27 | 258 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-SZACUNEK C |
PZNUE-S-ZLM-ZWI |
Złom, zgary i pozostałości cynku przerobione na tlenek cynku, UE-27 | 43,60 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-SZACUNEK C |
PZNUE-S-ZLOM-EX |
Wywóz poza UE odpadów i złomu cynku (CN 7902), UE-27 | 45,40 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-HANDEL-C C |
PZNUE-S-ZLOM-IM |
Przywóz spoza UE odpadów i złomu cynku (CN 7902), UE-27 | 11,30 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-HANDEL-C C |
PZNUE-S-ZLOM-ST-MOS |
Złom poużytkowy mosiądzu zebrany (Zn), UE-27 | 207,1 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-SZACUNEK C |
PZNUE-S-ZLOM-ST-STAL |
Złom poużytkowy stali ocynkowanej do stalowni (Zn), UE-27 | 366,5 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-SZACUNEK C |
PZNUE-S-ZLOM-ST-ZN |
Złom cynku poużytkowy (blachy tytanowo-cynkowe, odlewy ZAMAK z rozdrabiania) – powiązany z wycofaniem, UE-27 | 178,7 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-SZACUNEK C |
PZNUE-S-ZWI-FAB |
Zużycie związków, pyłu i proszków cynku w UE (Zn), UE-27 | 271,9 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-SZACUNEK C |
PZNUE-S-ZWI-PROD |
Cynk w tlenku cynku handlowym wytworzonym w UE (bez tlenku Waelza), UE-27 | 136,1 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-SZACUNEK C |
PZNUE-S-ZWI-STRATA |
Pozostałości z produkcji tlenku cynku (do recyklingu), UE-27 | 4,50 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-SZACUNEK C |
PZNUE-S-ZWIK-EX |
Wywóz poza UE związków cynku handlowych (CN 2817, 2833 29 20, 3206 42), UE-27 | 28,70 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-HANDEL-C C |
PZNUE-S-ZWIK-IM |
Przywóz spoza UE związków cynku handlowych (CN 2817, 2833 29 20, 3206 42), UE-27 | 49,80 tys. t | 2024 | EU27 | PZNUE-HANDEL-C C |